wizb9

Kilka słów o Osiedlu Akademickim

 

16 października 2001 roku została utworzona spółka prowadząca działalność pod firmą Akopol Sp. z o.o. Głównym przedmiotem działalności tej spółki jest budownictwo mieszkaniowe. Akopol jest jednoosobową spółką Politechniki Krakowskiej, a wypracowany przez nią zysk zasila budżet Uczelni. Nazwa Akopol pochodzi od słów: akademickie osiedle Politechniki.

Osiedle Akademickie jest usytuowane pomiędzy ulicami Skarżyńskiego a Bora Komorowskiego. Jego położenie na terenach dawnego lotniska, na stoku nachylonym w kierunku południowym, wyróżnia go dobrymi warunkami klimatycznymi. Osiedle jest otoczone zielenią i ze względu na swoje położenie oraz otoczenie cechuje się spokojną i przyjazną atmosferą, a w ciągu kilku minut można dojść do zlokalizowanych     w pobliżu trzech dużych parków. Między budynkami znajdują się obszerne tereny zielone, obsadzone gęstymi żywopłotami i dodatkowo chronione słupkami.

Nasze osiedle posiada centrum które stanowi wydłużony plac krzyżujący się z ciągami spacerowymi.

Sieć drogowa i układ komunikacji zbiorowej zapewniają szybki dojazd do centrum Krakowa, jak i dobre połączenie ciągami komunikacyjnymi na kierunkach wschód - zachód oraz północ - południe.

Atrakcyjność osiedla Akademickiego to m.in.: tradycyjne (pustak ceramiczny, dach spadzisty), solidne (wysoka jakość materiałów) budownictwo, co skutkuje niskimi kosztami utrzymania lokali (niski czynsz) i bardzo dobra lokalizacja. W bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla znajduje się szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum oraz kilka przedszkoli. Atutem Osiedla jest też niska oraz nie zagęszczona zabudowa, a także różnorodność oraz układ funkcjonalny mieszkań i standard ich wykończenia. Centralne ogrzewanie i ciepła woda użytkowa dostarczane są przez MPEC. Dużą wagę przywiązujemy do zapewnienia wysokiej izolacyjności termicznej mieszkań, co w sposób istotny przyczynia się do ograniczenia kosztów ogrzewania.

W przyziemiach budynków mieszczą się garaże oraz komórki lokatorskie.

W ciągu kilkunastu lat powstało piękne osiedle, niskich trzy- i czteropiętrowych domów, które docelowo będzie liczyło około 500 mieszkań. Powierzchnia mieszkań jest bardzo zróżnicowana, od około 30 m2 do 130 m2, od niewielkich "garsonier" po dwupoziomowe mieszkania z obszernymi tarasami. Sprzedawane przez Akopol mieszkania stanowią, po zakupie, własność hipoteczną kupujących.

Układ urbanistyczno-architektoniczny Osiedla oraz rozwiązania funkcjonalne mieszkań są bardzo wysoko oceniane zarówno przez mieszkańców, jak też przez zainteresowanych zakupem mieszkań na Osiedlu.

Do tej pory Spółka wybudowała 8 budynków, w których znajdują się 462 mieszkania o łącznej powierzchni ponad 26 tys. m². Aktualnie prowadzona jest sprzedaż mieszkań w budynku nr 9.

Obecnie prowadzona jest budowa kolejnego, sześciokondygnacyjnego budynku nr 8, która ma być zakończona w 2020 roku. Będą w nim dostępne mieszkania jedno, dwu, trzy            i czteropokojowe.

 

Mieszkańcy Osiedla mają do dyspozycji dużą liczbę miejsc parkingowych. W przyziemiach istniejących budynków mieści się 186 garaży i 9 miejsc postojowych, a na terenie Osiedla znajduje się 158 miejsc postojowych, z których część jest ogólnodostępna. Mieszkańcy Osiedla parkują również wzdłuż ulic wewnętrznych i takich miejsc parkingowych jest co najmniej 120. Czyli na 394 mieszkania jest ponad 470 miejsc parkingowych.

Wraz z wybudowanym budynkiem nr 9, w którym jest 68 mieszkań, doszło 29 garaży wewnątrz budynku oraz 69 miejsc postojowych na zewnątrz (w sumie 98 miejsc parkingowych). Tak więc na 462 mieszkania jest ponad 570 miejsc parkingowych.

Tak więc sytuacja w zakresie dostępności parkowania na terenie osiedla Akademickiego, w stosunku do innych osiedli Krakowa, jest wyjątkowo dobra.

Istotnym walorem naszej oferty jest absolutna wiarygodność Spółki Akopol w której 100% udziałów jest własnością Politechniki Krakowskiej.

Poprzedni Rektorzy Politechniki Krakowskiej - prof. dr hab. inż. Kazimierz Flaga, prof. dr hab. inż. Marcin Chrzanowski, prof. dr hab. inż. Józef Gawlik, prof. dr hab. inż. Kazimierz Furtak oraz obecny Rektor prof. dr hab. inż. Jan Kazior, od początku wspierali działalność i rozwój Akopolu.

Wsparcie władz Uczelni sprzyja rozwojowi i osiąganiu wysokiej efektywności działań Spółki, czego przykładem są liczne przyznane wyróżnienia. Akopol otrzymał m.in. przyznany przez Instytut Europejskiego Biznesu w kategorii najdynamiczniejsza firma województwa małopolskiego tytuł Gepard Biznesu 2007 oraz tytuły: Efektywna Firma 2014, Gepard Biznesu 2016.

Więcej informacji, w tym szczegóły naszej oferty można uzyskać pod nr tel. 737 350 821 lub 12 648 42 30 w. 21 oraz poprzez pocztę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zarząd Spółki

 

Copyright © 2011 Akopol. Wszelkie prawa zastrzeżone.

lock lock lock